Δημοφιλή

Την ευκαιρία για να βάλει τέλος στο αήττητο του Χαρίλαου Τρικούπη μέσα στο Μεσολογγι έχασε πριν από λίγο ο Απόλλωνας, χάνοντας μετά από δραματικό παιχνίδι στην παράταση
Χαμογέλασε και πάλι η ΕΑΠ μετά από αρκετό καιρό στην Α1 ΕΣΚΑ-Η με το νικηφόρο εντός έδρας 76-72 επί της Απολλωνιάδας και χάρις στην εκπληκτική 1η περίοδο στην οποία
Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή αντίσταση η παιδική ομάδα της Απολλωνιάδας νίκησε την Προοδευτική στην Περιβόλα με 79-57, ολοκληρώνοντας αήττητη την παρουσία της
  Μια ακόμη κατάθεση ψυχής έκανε η Γαλήνη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η παίζοντας το βράδυ της Δευτέρας εντός έδρας με την υποψήφια για τίτλο Σφήκα Αμαλιάδας κι έφθασε
Ο Άρης παίζει σήμερα ένα από τα τελευταία χαρτιά του κόντρα στην Λάρισα, στον αγώνα που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής της ΕΚΟ Basket League,
  Μια λεπτομέρεια η οποία μπορεί να έχει τη δική της σημασία, όπως λένε οι «μυημένοι», είναι η παρακάτω σε ότι αφορά την τελευταία δημόσια επιστολή του Σάκη Καλογερόπουλου.
Πολυτιμότερος παίκτης του Δεκεμβρίου για το πρωτάθλημα της basket league αναδείχθηκε ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης, ο οποίος θα παραλάβει το βραβείο του μετά το τέλος του αυριανού αγώνα του Προμηθέα
Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Προμηθέας στην Ευρωλίγκα των Εφήβων και στον όμιλό του στο Μόναχο, με το πρωινό νικηφόρο 93-87