Ποδόσφαιρο: Τα τηλεοπτικά παιχνίδια της Football League από την 5η έως και την 7η αγωνιστική

Το πρόγραμμα από την 5η έως και την 7η αγωνιστική ανακοίνωσε χθες Παρασκευή η Football League  όπως και ποιες αναμετρήσεις θα καλυφθούν τηλεοπτικά. 

Ανάμεσα στα παιχνιδια που έχουν επιλεγεί να μεταδθουν τηλεοπτικά είναι και το Δόξα Δράμας-Παναχαικη για την 7η αγωνιστική, παιχνιδι που θα γίνει την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου. 

Αναλυτικά:

H 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 21 Νοεμβρίου

Σπάρτη - Τρίκαλα

Βόλος - Εργοτέλης

Αήττητος Σπάτων - Παναχαϊκή

Πλατανιάς - ΑΟΧ Κισσαμικός

Καραϊσκάκης - Αιγινιακός

Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου

Κέρκυρα - Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3)

Πέμπτη 22 Νοεμβρίου

Ηρακλής - Απόλλων Λάρισας (15:00 ΕΡΤ3)

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24 Νοεμβρίου

ΑΟΧ Κισσαμικός - Ηρόδοτος (15:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 25 Νοεμβρίου

Ηρακλής - Σπάρτη

Τρίκαλα - Βόλος (15:00 ΕΡΤ3)

Απόλλων Λάρισας - Αήττητος Σπάτων

Εργοτέλης - Πλατανιάς

Παναχαϊκή - Καραϊσκάκης

Αιγινιακός - Δόξα Δράμας

Απόλλων Πόντου - Κέρκυρα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου

Πλατανιάς - Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3)

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου

Σπάρτη - Βόλος

Αήττητος Σπάτων - Ηρακλής

Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισιας

Ηρόδοτος - Εργοτέλης

Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3)

Κέρκυρα - ΑΟΧ Κισσαμικός

Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου

ΣΧΕΤΙΚΑ

Μετά την ισοπαλία στο ματς της Κυριακής, οι ποδοσφαιριστές της Παναχαϊκής προπονήθηκαν σήμερα Δευτέρα (18/3) στο γήπεδο τους στην Αγυιά.Ο Νίκος Λουμπαρδέας θα απουσιάσει από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις
Η διοίκηση του Προμηθέα Πάτρας εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια στην Διοίκηση, το τεχνικό επιτελείο και όλες τις αθλήτριες της ομάδας Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών της Ναυταθλητικής Ένωσης Πατρών (Ν.Ε.Π.) που κατέκτησαν
Τέσσερις ισοπαλίες με Αιγινιακό, ΑΕ Καραϊσκάκης, Απόλλων Πόντου και Δόξα Δράμας μετράει από την αρχή του πρωταθλήματος η Παναχαϊκή,
Σε θρίαμβο του Ντομινίκ Τιμ εξελίχθηκε ο τελικός του Indian Wells, αφού ο Αυστριακός τενίστας μετά από δύο ώρες αγώνα επιβλήθηκε με 2-1 σετ του Ρότζερ Φέντερερ και κατέκτησε το τρόπαιο
Μέσα σε μία καυτή έδρα (ο γηπεδούχος δεν είχε κανένα μα κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον και έπαιξε μόνο και μόνο για να κάνει την ζημιά στην πατρινή ομάδα...), η Ακαδημία των Σπορ απέδρασε με το «διπλό» από το Ναύπλιο, επικρατώντας
H AEK στους άνδρες και ο ΔΑΟ Ταύρου στις γυναίκες αναδείχτηκαν σήμερα πρωταθλητές Ελλάδας στην επιτραπέζια αντισφαίριση για την περίοδο 21018-2019.Η ΑΕΚ ευτύχησε να πανηγυρίσει τον παρθενικό της τίτλο
Ο Απόλλων Πατρών δεν τα κατάφερε στον Υμηττό, παρότι κρατούσε μία σπουδαία νίκη με τον Αμύντα, για να χάσει εν τέλει στην παράταση.Πρωταγωνιστής της πατρινής ομάδας αναδείχθηκε
Έσπερος ΑΟΠΑ και Κεραυνός Αιγίου δεν κατάφεραν να πάρουν τα ροζ φύλλα στα ντέρμπι παραμονής με Καλαμάτα και Πέρα αντίστοιχα, χάνοντας στο τέλος την ευκαιρία
Οι σημερινές ζωντανές τηλεοπτικές μεταδόσεις είναι οι παρακάτω:19:00 ΕΡΤ Sports HD Άρης - Απόλλων Σμύρνης Super League Σουρωτή
Την είσοδό του στα πλέι οφ «σφράγισε» ο Άρης Θεσσαλονίκης καθώς επικράτησε με 9-6 του ΝΟ Πατρών για την 10η αγωνιστική του Β' Ομίλου της Α2 Υδατοσφαίρισης των Ανδρών. Η ομάδα του Μανώλη Γούναρη παρέμεινε στη τρίτη θέση φτάνοντας